Jaunumi

17 mai
2019

Atzīmējot Starptautisko dienu cīņai pret homofoboju, transfobiju un bifobiju.

Latvijas attīstībai Jaunatnes nodaļā atbalsta indivīdu līdztiesību neatkarīgi no to seksualitātes.

17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā diena cīņai pret homofoboju, transfobiju un bifobiju.
Daudzās pasaules daļās LGBTQ cilvēki sastopas ar ikdienas aizspriedumiem, bet dažkārt ar dzīvības draudiem no sabiedrības un valsts puses. Šie cilvēki sastopas ar naidu un vardarbību tāpēc, ka viņi vēlas mīlēt un būt mīlētiem.

2019. gada ILGA-Europe atskaitē "Rainbow Europe 2019" Latvija ierindojās pēdējā vietā Eiropas Savienībā pēc LGBTQ cilvēku tiesību aizsardzības. Latvijas valsts nenodrošina pienācīgu civiltiesisko aizsardzību viendzimuma pāriem. Valstī nepastāv laulību vienlīdzība. Nav aizsardzības pret dažāda veida sadzīvisko diskrimināciju vērstu pret kopienas pārstāvjiem - izglītībā, medicīnā utm. Latvijā nav aizsardzības pret naida runu un naida noziegumiem pret LGBTQ cilvēkiem. Latvijā nedarbojas dzimtas atzīšanas mehānismi bez medicīniskās iejaukšanās.

Pēc 2018. gadā veiktā PEW Research Centre pētījuma vien 16% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi atbalstīt viendzimuma laulības, kas ir otrs zemākais rezultāts Eiropas Savienībā.

Šajā dienā vērts mums katram aizdomāties vai tiešām gribam dzīvot valstī un sabiedrībā kurā valda aizspriedumi pret atšķirigo. Vai arī gribam dzīvot valstī un sabiedrībā kurā ikviens indivīds justos droši.

Ar mīlestību,
Latvijas attīstībai Jaunatnes nodaļa.