Jaunumi

11 apr
2019

LA jaunieši aktīvi protestē pret netaisnīgumu

Mūsu jaunieši aktīvi izrāda savu pilsonisko pozīciju, lai padarītu pasauli par labāku vietu, lai panaktu pozitīvas pārmaiņas.

Nesen, Latvijas attīstībai Jaunatnes nodaļas biedri bija piedalījušies divās protesta akcijās, lai paustu savu pozīciju svarīgos globālā mēroga jautājumos. 

Dalība piketā pret LGBT+ kopienas vajāšanu Čečenijā. 

Šī gada 4. martā, mūsu jaunieši bija piedalījušies piketā pret LGBT+ kopienas vajāšanu Čečenijā, pikets notika blakus Krievijas Federācijas vēstniecībai. Kopš tā brīža, kad "Novaja gazeta" publiskoja rakstu par to, ka LGBT+ kopienas pārstāvji Čečenijā tiek nelikumīgi aizturēti, spīdzināti un nogalināti pagāja aptuveni divi gadi, tomēr Čečenijas varas iestādes turpināja noliegt masu slepkavības savā republikā, savukārt, Krievijas Federācijas varas iestādes nav vērušas vaļā krimināllietas par spīti tam, ka bija pazuduši Krievijas pilsoņi un bija aizdomas par vardarbību un slepkavībām. Šāda bezkaunīgā attieksme no Krievijas Federācijas varas institūcijām apbrīno un sarūgtina. Tāpēc, Latvijas attīstībai Jauntnes nodaļa nevarēja klusēt.

Mēs ar dziļu pārliecību par cilvēku dzīvības neizskaramību, iestajāmies par to, lai tiesiskums Krievijas Federācijā tiktu atjaunots, neatkarīgi no valsts reģiona, vai indivīdu seksualitātes. LA jaunieši piedalījās piketā pie Krievijas vēstniecības, lai solidarizētos ar LGBT+ kopienu Čečenijā, Krievijā un visapkārt pasaulē, lai parādīt to, ka cilvēkam nav jādzīvo bailēs savu atšķirību dēļ, ka katram ir tiesības uz cieņu un dzīvību. LA Jaunatnes nodaļa arī turpmāk iestāsies par LGBT+ kopienas tiesībām un cilvēktiesībām kopumā.

Dalība "Globālais streiks nākotnei"

Šī gada 15. martā, LA Jaunieši bija piedalījušies globālajā protesta akcijā "Globālais streiks nākotnei / Global Strike For Future", kuras mērķis bija pievērst uzmanību katastrofālai situācijai pasaules ekoloģijā, kur globālās klimata pārmaiņas apdraud nākamo paaudžu dzīvesveidu. Pietam, negatīvās pārmaiņas ekoloģijā apdraud bioloģisko daudzveidību, nozīmē resursu pieejamības problēmas (īpaši dzermais ūdens), biežākas dabas katastrofas, potenciālos "ekoloģiskos bēģļus", kā arī postošos bruņotos konfliktus. Latvijas attīstībai Jaunatnes nodaļa negrib tādu drūmu nākotni, tāpēc mēs piedalījāmies streikā, ar mērķi pievērst uzmanību un iedvesmot jauniešus un likumdevējus rīkoties, ar mērķi glābt pasauli no ekoloģiskās iznīcības, kamēr tas vēl ir iespējams.

Streikā LA Jaunieši piedalījās kopā ar Attīstībai/Par! Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātiem Ivaru Ijabu un Baibu Rubesu.