Jaunumi

29 sep
2015

LAJN pārstāvji viesojas Barselonā

25. septembrī partijas "Latvijas attīstībai" Jaunatnes nodaļas vadītājs Andris Bačkurs un nodaļas vadītāja vietniece Ilze Grīnberga devās uz Barselonu, lai piedalītos Eiropas liberālās jaunatnes organizācijas (LYMEC) pasākumā YOUNG LEADERS’ MEETING. Divu dienu garumā tika diskutēts par jaunatnes politisko organizāciju vadību un spējām attīstīt savas līdera dotības.

Pirmajā dienā jaunieši devās uz Katalonijas parlamentu, kurā notika pasākuma atklāšana. Parlamentā jauniešus ar uzrunām sveica LYMEC valdes priekšsēdētāja Vedrana Gujic, Katalonijas partijas “Convergència Democràtica de Catalunya” jaunatnes organizācijas “La Joventut Nacionalista de Catalunya” ģenerālsekretārs Sergi Miquel i Valentí un Katalonijas parlamenta deputāts Roger Albinyana, kurš sniedza detalizētu ieskatu Katalonijas un Spānijas attiecībās, kā arī informēja par gatavošanās darbiem un sagaidāmajiem rezultātiem parlamenta vēlēšanās 27. septembrī.

Dienas izskaņā, jauniešiem tik dota unikāla iespēja, piedalīties partijas “Convergència Democràtica de Catalunya” pēdējā priekšvēlēšanu pasākumā, kuras ietvaros Santa Cristina laukumā bija sapulcējušies aptuveni 60 000 cilvēku, kuri atbalstīja partijas “Convergència Democràtica de Catalunya” politiskās nostādnes - Katalonijas neatkarības iegūšanu no Spānijas. Pasākums bija izdevies, ko apliecināja, gan kuplais apmeklētāju skaits, gan saviļņojošā atmosfēra, kas valdīja tajā.

Otrā dienā tika aizvadīta apmācībās. Visas dienas garumā Kamran Ullah no Nīderlandes jauniešiem deva teorētisku un praktisku ieskatu kampaņu veidošanā, organizāciju biedru motivēšanā, līderībā un komunikācijā. Pasākuma noslēgumā LYMEC dalīborganizāciju vadītāji piedalījās apaļā galda diskusijā un apmainījās ar pieredzi par jauniešu motivēšanu dalībai organizācijā, iekšējās un ārējās komunikācijas veidiem, kā arī par organizāciju iekšējām problēmām un kā tās veiksmīgi pārvarēt.

Partijas “Latvijas attīstībai” Jaunatnes nodaļas vadītājs Andris Bačkurs atzīst, ka pavadītās 2 dienas Barselonā, mācoties un komunicējot ar jauniešiem no visas Eiropas, liek secināt, ka neviena organizācija nav pilnīga, ikvienai ir savas iekšējās problēmas un ikviena var tās labot. Zināšanas un iespaidi, kas tika gūti no tādām organizācijām, JuLis ( Vācija) un Ogra Fianna Fail  ( Īrija)  un citām jauniešu organizācijām ļaus pielietot ar vien jaunas metodes partijas “Latvijas attīstībai” Jaunatnes nodaļas pilnveidošanai.

Foto no viesošanās Barselonā: jauniesi.attistibai.lv/galerijas/young-leaders-meeting-10