Jaunumi

07 sep
2015

LAJN piedalās "Academy of Liberal Future"

Partijas “Latvijas attīstībai” Jaunatnes nodaļas pārstāvji no 30. augusta līdz 1. septembrim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā piedalījās jauniešiem paredzētā izglītošanās un sadarbības veicināšanas programmā "Academy of Liberal Future". Pasākumā piedalījās pārstāvji no Baltijas valstīm, kā arī Somijas, Nīderlandes, Polijas, Čehijas, Vācijas un Austrijas.

Šobrīd aktuālās drošības problēmās Eiropā bija vieni no galvenajiem semināru tematiem, kas deva iespēju kļūt zinošākiem tādās jomās, kā hibrīdkarš un kiberkarš. Tas kalpoja par iemeslu tam, lai Igaunijas parlamentā tiktu organizēta daļa no "Academy of Liberal Future" semināriem.

Pasākuma dalībnieki trīs dienu garumā izspēlēja simulācijas spēli, kura tika maksimāli pietuvināta realitātei par koalīciju veidošanu valdībā. Pamatzināšanas veiksmīgai koalīcijas izveidei sniedza bijusī Igaunijas Ārlietu ministre Keit Pentus-Rosimannus, kas kopš 2005. gada vienmēr ir piedalījusies savas partijas, Igaunijas valdības vadošās Igaunijas Reformu partijas, koalīcijas veidošanas sarunās.

Kopumā pasākuma ietvaros tika gūtas ne vien jaunas zināšanas un pieredze, bet arī arī jauni draugi un kontakti, kas veicinās ilgtermiņa sadarbību starp Eiropas liberālajām jauniešu organizācijām. Paredzams, ka šī pasākuma dalībnieki tiksies līdzīgā pasākumā Vīnē 2016. gada pavasarī, kur savu dalību nodrošināt ir apmņēmusies “Latvijas attīstībai” Jaunatnes nodaļa.