Viedokļi

21 mar
2018

Aicinām Saeimu samazināt vēlēšanu vecuma slieksni

17. martā partijas “Latvijas attīstībai” biedri pulcējās uz ikgadējo kongresu, kur šī gada galvenā tēma bija apvienības veidošana ar kustību “Par!” un partiju “Izaugsmei”. Kongresa otrajā daļā tika lemts un debatēts par iesniegtajām rezolūcijām.

Jauniešu nodaļa jau ilgāku laiku bija runājusi par tēmu- balsstiesību samazināšu pašavaldību vēlēšanās līdz 16 gadiem. Sakarā ar to, Jaunieši iesniedza rezolūciju, kur aicināja Saeimu samazināt vecuma slieksni nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2021. gadā. Kongress atbalstīja šo rezolūciju un tā kļuva jau par oficiālu partijas nostāju.

“Par šo tēmu uzsākām runāt jau pirms vairāk kā gada un esam panākuši to, ka partija ieklausās Jauniešu nodaļā un atbalsta mūsu ideju. Mēs turpināsim pētīt un piedāvāt partijai risinājumus jautājumus, kas skar tieši jauniešus.  Latvijā jauniešiem neinteresē politika, jo politiķi nevēlas viņos ieklausīties. Pasaulē “VOTE16” kustība sāk strauji attīstīties un pierādās, ka balstiesību pazemināšanai ir ļoti pozitīva ietkeme, kas palielina jauniešu interesi par politiku, “ tā komentē Jauniešu nodaļas vadītājs Edgars Lejnieks.