Pandēmijas laikā atbalsts ir nepieciešams visiem, arī studentiem. Aicinām Latvijas lēmumu pieņēmējus iedziļināties problēmas būtība, kā arī piedāvāt rīcībspējīgus risinājumus studentu atbalstam krīzes laikā!

“Jaunieši attīstībai” valdes loceklis Agris Bojārs:

Man ir būtiski šajā pandēmijas laikā iegūt pēc iespējas kvalitatīvāku studiju procesu, lai arī turpmāk veicinātu savu pašizaugsmi un attīstību, tāpēc…

Es piedalos Latvijas Studentu apvienība rīkotajā akcijā #GribuStudēt, lai Latvijas Republikas Saeima, Ministru kabinets / Government of Latvia, Izglītības un zinātnes ministrija, Finanšu ministrija, Ilga Šuplinska, Krišjānis Kariņš sadzirdētu mani un pārējos studentus, kas šobrīd ir nonākuši neapskaužamā finanšu situācijā, visus tos studentus, kas ir bijuši spiesti upurēt savu studiju kvalitāti, lai izdzīvotu un paralēli studijām strādātu. Tos studentus, kas pēc nakts darba maiņas fiziski nav bijuši spējīgi piedalīties rīta lekcijās un semināros, jo tu vienkārši esi pārguris. Tos studentus, kam ģimene nevar palīdzēt finansiāli un kas līdz šim ir bijuši spiesti vai nu izdzīvot ar savu darba algu vai tikai stipendiju.

‼️Nepieciešams izveidot īpašu atbalsta stipendiju fondu studentiem, kas šobrīd vissmagāk saskārušies ar krīzes situāciju.
‼️ Nepieciešams palielināt šobrīd pēc akadēmiskajiem kritērijiem piešķirto valsts stipendiju skaitu un apmēru. Ar 99,60 EUR mēnesī nepietiek, lai turpinātu izcili studēt un samaksātu rēķinus un paēstu.
‼️ Lai novērstu Covid-19 krīzes sekas un veicinātu valsts ekonomikas atlabšanu, nepieciešams palielināt budžeta vietu skaitu nozarēs, kuru speciālisti īpaši nepieciešami, tostarp, medicīnā, STEM un IT nozarēs.
‼️Nepieciešams izveidot īpašu finansiālā atbalsta programmu augstskolām un koledžām Covid-19 seku novēršanai, lai rudenī zaudējumu dēļ neciestu studiju kvalitāte.