Skip to content Skip to footer
Pieņemts2024. gada 26. oktobra kopsapulcēShare

Ņemot vērā, ka:

  • Kopš 2023. gada 7. oktobra HAMAS organizētā slaktiņa pret Izraēlas civiliedzīvotājiem, starp Izraēlu un Gazas sektorā bāzētiem HAMAS kaujiniekiem notiek bruņotās sadursmes, kuru rezultātā bojā gāja jau aptuveni 50 tūkstošu cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir civiliedzīvotāji.
  • Gazas – Izraēlas konflikts ilgst jau vairāk, nekā 70 gadus un joprojām abām pusēm nav izdevies izveidot ilgtspējīgu un pastāvīgu miera modeli.
  • Latvijas Republikas pozīcija pēdējā gada saspīlējumā bija kopumā Izraēlai atbalstoša, un HAMAS teroristisko organizāciju nosodoša.
  • Latvijas Republika līdz šai dienai nav atzinusi “Palestīnas valsti” kā neatkarīgu valsti, tāpat šī valstiskā veidojuma neatkarību neatzīst arī daudzas citas NATO dalībvalstis.
  • Tā saucamā Palestīnas nacionālā pašpārvalde Mahmūda Abasa vadībā, pat ja vairs nenodarbojas ar terorismu, atšķirībā no HAMAS, tomēr joprojām ir organizācija, kura bieži attaisno holokaustu un citus noziegumus pret ebreju tautu.
  • HAMAS teroristi ir atraduši daudz sabiedroto, ieskaitot teroristus no Hezbollah, Irānu, Sīriju, Krieviju, kā arī lētticīgos Rietumu galēji kreisos un naidpilnos galēji labējos, šī “ļaunuma ass” par ienaidniekiem sev atraduši ne tikai Izraēlu, bet arī visu Rietumu pasauli.

Ticot, ka:

  • Izraēlai ir tiesības uz pastāvēšanu. Pat, ja Izraēlas valstij var pārmest daudzos pagātnes vai tagadnes grēkus,  tas neatceļ to, ka ebreju tautai ir tiesības dzīvot savā valstī.
  • Palestīnas pašpārvalde un HAMAS nav spējīgi izveidot tādas administrācijas un valstis, kuras pastāvīgi neapdraudētu Izraēlas pastāvēšanu un tās iedzīvotāju ikdienas drošību.
  • Ilgtermiņa mērķim Latvijas un Eiropas Savienības politikai ir jābūt tādam, kas veicinātu normālas, funkcionējošas demokrātiskas un deradikalizētas sabiedrības izveidi Palestīnā, tikai administrācija šādā Palestīnā būs pietiekami stabila, lai atzīt tās neatkarību.
  • Izraēlas pēdējā desmitgade bija iekšpolitiski nestabila – biežas politiskās krīzes, ārkārtas vēlēšanas, korupcijas skandāli, desekularizācija, pieaugošais Benjamina Netaņjahu administrāciju autoritārisms un spiediens uz tiesu sistēmu. Tas tai skaitā notiek tāpēc, ka Izraēlas sabiedrībā vērojami drošībiskošanās procesi, kuru cēlonis ir tai skaitā meklējams arī sarūkošā atbalstā no Rietumu puses Izraēlas liberālajai demokrātijai. Latvijas un Eiropas Savienības ārpolitiskais mērķis būtu atjaunot Izraēlas sabiedrības uzticību Rietumu sabiedrotajiem un tās institucionālajai tradīcijai.

Atzīstot, ka:

  • Rietumu pasaulē arvien biežāk tiek piedzīvoti antisemītisma incidenti, arī Latvijas sabiedrībā atsevišķie aktori piedalās naida izplatīšanā pret ebreju tautu.
  • Funkcionējoša, demokrātiska un deradikalizēta Palestīna, nav iespējama bez HAMAS teroristiskā grupējuma atbruņošanas. Lai novērstu HAMAS teroristiskā grupējuma slēpšanos Libānas teritorijā, ir nepieciešama arī Hezbollah teroristiskā grupējuma atbruņošana.
  • Benjamina Netaņjahu administrācija nebija spējīga novērst 2023. gada 7. oktobra šausmīgo teroraktu pret Izraēlas tautu. Kā arī Benjamina Netaņjahu administrācija pēdējos gados arvien biežāk veic politiku, kura pavājina Izraēlas liberālās demokrātija tradīcijas. Šīs administrācijas piekoptā politika turpināt paplašināt būvniecību apdzīvotām apmetnēm Rietumu krasta teritorijā, tikai vēl vairāk provocē jau daudzās dekādēs ieilgušo Izraēlas – Palestīnas konfliktu.
  • Izraēlā ir liberālā opozīcija, kura piedāvā liberālai demokrātijai, Rietumu pasaulei un mieram Tuvajos austrumos draudzīgāku politiku, tai skaitā arī Jaīra Lapida vadītā partija Yesh Atid.
  • ANO Palīdzības un darba aģentūra Palestīnas bēgļiem (UNRWA) kā institūcija sevi ir diskreditējis, tas nodarbina HAMAS teroristiskā grupējuma kaujiniekus, kā arī nodod humanitāro palīdzību HAMAS kaujinieku vajadzībām.
  • Ēģiptes uzvedība pēdējā gada laikā, nedodot humanitāro koridoru Gazas sektora iedzīvotājiem ir dziļi nepareiza un palielina civilo iedzīvotāju upuru skaitu Gazas sektorā.
  • Latvijas ārpolitiskās interesēs nav pieļaut Irānas un “pretošanās ass” nostiprināšanos – šo valstu un teroristisko grupējumu apvienība apdraud mieru un saticību Eiropā gan popularizējot un piedaloties teroristisko aktu organizēšanā, gan sējot nesaskaņas Eiropā dzīvojošo imigrantu kopienās, kā arī proaktīvi sadarbojoties ar Latvijas galveno ģeopolitisko ienaidnieku Krieviju.

Latvijas attīstībai jaunatnes nodaļa aicina:

  • Latvijas ārpolitikas veidotājiem arī turpmāk stingri nosodīt jebkādus teroristiskos aktus, kurus veic HAMAS un tā sabiedrotie.
  • Turpināt uzturēt Latvijas ārpolitisko pozīciju attiecība par Izraēlas neatkarības atzīšanu, kā arī pozicionēt Izraēlas valsti kā Latvijas sabiedroto.
  • Nekādas naudas atbalstam teroristiem un viņu simpatizētājiem – Latvijai, Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm nekavējoties jāpārtrauc visi maksājumi Palestīnas pašpārvaldei un Palestīniešu teritorijām. Kamēr Palestīnas pašpārvalde bez jebkādām atrunās nenosodīs 7. oktobra teroristisko uzbrukumu Izraēlai, šim politiskajam veidojumam nevar novirzīt nevienu nodokļu maksātāju eirocentu. Naudas pārskaitījumus būtu jāatsāk tikai ar Izraēlas piekrišanu. Palīdzībai jābūt ar skaidriem nosacījumiem, kam naudu izmantot nedrīkst, īpaši ir nepieņemama antisemītisma izplatība Palestīnas mācību grāmatās, kā arī tā saukto “mocekļu pensiju” maksāšana teroristu tuviniekiem.
  • Sankciju režīms pret Izraēlas ienaidniekiem – Eiropas Savienībai būtu aktīvāk jāsankcionē HAMAS, Hezbollah, Irānu, Sīriju un citus “pretošanās ass” aktorus. Arī citi aktori, kuri leģitimizē terorismu pret Izraēlu būtu sankcionējami – jāiesaldē aktīvus, jāaizliedz iebraukt Šengena zonā, jāievieš sektorālas sankcijas, jāliec piekļuvi Savienības iekšējam tirgum.
  • Latvijai ir jāmudina Eiropas Savienībai izdarīt spiedienu uz Ēģipti, lai tā atver humanitāro koridoru bēgļiem no Gazas sektora. Uzraudzību uz robežas būtu jāveic ANO militārajai misijai, lai garantēt, ka Ēģiptes – Gazas robežu nešķērso HAMAS kaujinieki, kā arī robeža netiek izmantota ieroču piegādēm. Ja Ēģiptei ir nepaciešama finansiālā palīdzība bēgļu nometņu izveidei, tad Eiropas Savienībai šo atbalstu būtu jāsniedz.
  • HAMAS un Hezbollah atbruņošana. Izraēlas – Palestīnas konflikta izbeigšana nav iespējama bez HAMAS un Hezbollah teroristisko grupējumu atbruņošanas.
  • Pēc Dienvidlibānas atbrīvošanas un Hezbollah atbruņošanas, Izraēlai būtu jāpalīdz Lībijas bruņotājiem spēkiem izveidot kontroli pāri šim reģionam, Eiropas Savienībai ir jāmudina Izraēlu izvēlēties šādu tālāko notikumu attīstības scenāriju. Pamest teritoriju, neļaujot Libānas bruņotajiem spēkiem tur nostiprināties, izveidosies varas vakuumu kuru aizpildīs kārtējais teroristiskais grupējums.
  • Pēc HAMAS sagrāves Gazas sektorā Izraēlai nebūtu jāpiekopj ilgstošu militārās okupācijas politiku, jo Izraēlas iepriekšējais šāds mēģinājums nav sakņojies panākumos. Gazas sektoram būtu nepieciešama civilā administrācija – mandatorija, kurā piedalītos arābu civilā administrācija, Izraēlas bruņoto spēku un ierēdniecības pārstāvji, kā arī speciālisti no Eiropas Savienības un ASV. Mandatorijas mērķim ir jābūt Gazas sektora iedzīvotājus deradikalizēt, sekularizēt, kā arī izveidot vietējiem iedzīvotājiem apziņu par liberālās demokrātijas institūciju pārākumu pāri ultranacionālismam, autoritārismam, islāmismam un šariāta likumiem. Svarīgs nosacījums šādas mandatorijas veiksmei ir tas, lai pārvaldē ir iesaistīti vietējie arābu iedzīvotāji, bet Izraēlas bruņotie spēki turpinātu monitorēt drošības situāciju Gazas sektorā.
  • Izraēlai būtu jāpārtruc būvēt apmetnes Rietumkrasta teritorijā, šāda rīcība neveicina miera procesu, bet tieši otrādi radikalizē palestīniešus, kas rezultējas vēl lielākā spriedzē abu pušu starpā.
  • Latvijas Republikai nebūtu jāatdzīst “Palestīnas valsts” neatkarību – Palestīnas pašpārvalde ir nespējīga organizācija, kuru vada korumpēts diktators, holokausta noliedzējs, šādam valstiskam veidojumam atzīšana no Latvijas puses būtu kļūdaina. Palestīnas neatkarību Latvija varētu atzīt tikai pēc tam, kad tur izveidojas civilā administrācija, kura respektē liberālo demokrātiju, kā arī Izraēlas tiesības uz pastāvēšanu, un bez atrunām nosoda teroraktus pret Izraēlu.
  • Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm ir jāpārskata savas attiecības ar Kataru. Tā ir valsts, kura ilgstoši pie sevis bija uzturējusi teroristiskā grupējuma HAMAS vadību. Katara ir arī finansējusi HAMAS teroristu darbību. Katara arī finansē Al Jazeera ziņu aģentūras darbību, kura ilgstoši nodarbojas ar HAMAS terorisma propagandu, apšauba Izraēlas tiesības uz pastāvēšanu, kā arī globāli popularizē un attaisno islāma terorisma idejas un mērķus. Al Jazeera ziņu aģentūra būtu sankcionējama Eiropas Savienības teritorijā, tāpat kā tas tika darīts ar Krievijas propagandas aģentūru RT.
  • ANO ģenerālsekretāram Antoniu Guterrešs ir jāpamet savs amats, nekavējoties jāatkāpjas. ANO ir milzīga institucionālā antisemītisma problēma. Šīs organizācijas ģenerālsekretāra paziņojumi, kurš pēc HAMAS uzbrukuma Izraēlai mainīja vainīgo un upuri savā starpā, liecina, ka ANO esošā vadība nevēlas panākt pozitīvas pārmaiņas konfliktā.
  • ANO Palīdzības un darba aģentūra Palestīnas bēgļiem (UNRWA) ir jālikvidē. UNRWA ir vairākkārt nonākusi uzmanības centrā saistībā ar apsūdzībām par antisemītismu. Turklāt, pārmantojot bēgļa statusu, UNRWA sarežģī bēgļu integrāciju vietējā sabiedrībā. Aicinām likvidēt UNRWA, tās funkcijas nododot citām ANO organizācijām, piemēram, ANO Augstajam bēgļu komisāram (UNHCR). Ja vienošanos par likvidāciju nevar panākt, Latvijai un Eiropas Savienībai būtu jāaptur finansējums UNRWA. Latvijas mērķim ir jābūt nodrošināt, lai personas, par kurām atbild UNRWA, iegūtu pilsonību savās mītnes valstīs, un attiecīgās valstis par viņiem rūpētos, nevis iesaldēt cilvēku kopienu bēgļa statusā.
  • Latvijai ir jāatzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, jāpārvieto vēstniecību tur. Visas atrunas to nedarīt ir ne vairāk kā mēģinājumi piesegt sistēmisko antisemītismu.
  • Eiropas Savienības dalībvalstīm, īpaši Latvijai, ir jādeportē terorisma atbalstītājus –, Ikviens, kurš atbalsta uzbrukumus Izraēlai, nav pelnījis piederēt Latvijai. Tādēļ ārvalstu pilsoņi, kas veic antisemītiskus naida noziegumus, zaudē tiesības uzturēties Latvijā. Ikviens, kas slavē uzbrukumus Izraēlai, jau pārkāpj spēkā esošos likumus, piemēram Krimināllikuma 74.1. pantu un līdz ar to var tikt izraidīts no valsts saskaņā ar Imigrācijas likumu. Latvijas ebreju dzīvības un drošība ir svarīga Latvijai, Latvijai ir svarīga Izraēlas valsts drošība, jo Izraēlas valsts garantē ebreju tautas izdzīvošanu, kura pēc šoa vēsturiskās pieredzes ir. Ikvienam, kas vēlas dzīvot Latvijā, ir jāpieņem vēsturiskā atbildība, kuru Eiropai ir pret ebreju tautu pēc šoa.
  • Terorisms nav leģitīms līdzeklis karā: neatkarīgi no tautības, gan ebreji, gan arābi, kas sauc Izraēlu par savām mājām, jau divdesmit gadus cieš no HAMAS vardarbīgajiem islāmistu un nacionālistu mērķiem un teroristu taktikas. “Jaunieši attīstībai” kategoriski nosoda HAMAS rīcību, kad tā izmanto civiliedzīvotājus un civilo infrastruktūru kā vairogus vai ķīlniekus. HAMAS ir pilnībā atbildīga par civiliedzīvotāju upuriem, kas radušies Izraēlas precīzi mērķētajos uzbrukumos pret tās infrastruktūru, un mēs stingri iebilstam pret palestīniešu puses kara propagandu, kas šo situāciju izkropļo.

Latvijas attīstībai jaunatnes nodaļa aicina nodaļas valdi:

  • Nepieļaut antisemītisma izplatību nodaļas iekšienē, ja antisemītisma izpausmes tiek konstatētas, tad veikt disciplinārās pārrunas par šādu uzskatu nesavienojamību ar dalību partijā “Latvijas attīstībai”, tās jaunatnes nodaļā, jo antisemītisma izpausmes, kā jebkura cita ksenofobijas forma, pārkāpj tādus iekšējos dokumentus kā vērtību deklarācija un ētikas kodekss.
  • Valdei nodibināt sakarus ar Izraēlas liberālās partijas Yesh Atid jauniešu nodaļu, iespēju robežās izvērst divpusējo sadarbību starp abām jaunatnes organizācijām.

Extract the zipped package downloaded from ThemeForest to your desktop, in the extracted package you will find the docy.zip (docy_version.zip) file which is the WordPress theme.

You can install the theme in two ways:

Upload Method

1. Navigate to Appearance > Themes.

Log in to your WordPress dashboard and go to Appearance in the menu on the left of the dashboard and select Themes.

Using the WordPress dashboard to get to the themes.
Image Source

2. On the themes page, select Add New at the top of the page.

Add New button to upload a WordPress theme.
Image Source

3. After clicking on the Add New button, select the Upload Theme button.

Upload Theme button to upload your own theme on a WordPress site.
Image Source

4. Upload and install the file.

After selecting Upload Theme, click Choose File. Select the theme .zip folder you've downloaded, then click Install Now.

Choose a file to upload your theme on WordPress.
Image Source

5. Click Activate once complete.

After clicking Install, a message will appear that the theme installation was successful. Click Activate to make the theme live on your website.

Successful installation message after uploading a WordPress theme.

FTP Method

If you can not install the theme by following the above method, you can try this method.

1. Download FTP Client to your computer.

To begin this process, you will need to download an FTP Client to your computer. This is a software tool that allows you to access and add or delete files on your website server.

2. Create an FTP account through your hosting provider.

Next, you'll need to gain access to your hosting provider account through the FTP Client. Usually, you will have to set up your own FTP user account within your hosting dashboard, however, it is a different process for every hosting provider. Typically, the hosting provider gives you a username and password when you make a new account, which you'll need when creating your FTP Client account.

3. Download your theme and unzip the file.

If you don't already have your theme file downloaded to your computer, download it now. Certain companies provide more in the download folder than you need to upload your theme, so be sure to just download the .zip file. Once you've downloaded your files, you'll need to unzip and compress your file. You can do this by simply right-clicking the .zip file, then selecting Extract.

4. Upload the theme folder to WordPress to install.

Within the FTP Client, find the root of your WordPress install. Next, go into the wp-content folder, and select Themes. Upload the entire folder you unzipped here.

Choosing a theme within the FTP client.

Image Source

5. Activate the theme from your WordPress dashboard.

After uploading the theme, you have to activate it. Navigate to [direction]Appearance > Themes[/direction] page to activate the theme. You should see your new theme as an option under your downloaded themes. Select the new theme and click Activate to make the theme live on your website.

Activating a FTP theme on WordPress.