Skip to content Skip to footer
Pieņemts2023. gada 9. decembra kopsapulcēShare

Ņemot vērā, ka:

  • 2021. gada stājās spēkā administratīvi teritoriālā reforma, kura ir samazinājusi pašvaldību skaitu no 119 uz 43. Jau šobrīd ir redzams, ka tas gan ļāvis ietaupīt budžeta līdzekļus, kas ļāvis to novirzīt citu budžeta mērķu finansēšanai. Arī šobrīd ir skaidrs, ka administratīvi teritoriālā reforma ir uzlabojusi pārvaldes efektivitāti, samazinot birokrātiju.
  • Latvijas pašvaldību domes ne vienmēr ir ieinteresētas sadarbībā ar citām pašvaldībām iedzīvotājiem svarīgajās jomā kā izglītība, veselības aprūpe, transporta pakalpojumi u.c.
  • Latvijas pieci plānošanas reģioni līdz šim nebija spējīgi attaisnot uz sevi uzliktās cerības, par spīti daudzu gadu darbam, plānošanas reģioni nav spējuši nozīmīgi veicināt starp pašvaldību sadarbību un integritāti.
  • Latvijai ir raksturīga augsta iedzīvotāju reģionālā mobilitāte, ko nosaka nevienmērīgs darba vietu un iedzīvotāju dzīvesvietu izvietojums, īpaši izteikta šī parādība ir Rīgas plānošanas reģionā, kur katru darba dienu tiek novērota svārstmigrācija starp Pierīgu un Rīgu.

Ticot, ka:

  • Starp pašvaldību sadarbība Latvijai ir nepieciešama gan lai uzlabotu pašvaldības pakalpojumu kvalitāti, gan arī lai veicinātu ekonomisko izaugsmi.
  • Latvijas pašvaldības ir vēl potenciāls uzlabot pakalpojumu kvalitāti – satiksmes, pasažieru pārvadājumu, izglītības, veselības aprūpes u.c.
  • Veidojot divu līmeņu pašvaldības vairs nebūs nepieciešams uzturēt plānošanas reģionos kā institūcijas.

Atzīstot, ka:

  • Diskusijas par divu līmeņu pašvaldības publiskajā telpā, Saeimā un Ministru kabinetā bija dzirdamas ar zināmu regularitāti kopš 200. gadu sākuma, it īpaši uzņemot aktualitāti tiklīdz tika skatīta 2021. gada administratīvi teritoriālā reforma. Diemžēl ne ar kādiem panākumiem šīs diskusijas nav sakņojušas.
  • Latvijas plānošanas reģioni ar esošo pilnvaru daudzumu nevar ietekmēt pašvaldību politisko pārvaldi un to vēlmi sadarboties ar citiem reģiona novadiem un valstspilsētām.
  • Divu līmeņu pašvaldību ideja sastopas arī ar zināmu pretestību no pašvaldību politiķu puses, īpaši saspīlēti tas ir redzams Lielrīgas reģionā, kur Pierīgas pašvaldības nevēlas zaudēt tās daudzās privilēģijas, kuras tām nodrošina politiskā neatkarība no Rīgas valstspilsētas.
  • Divu līmeņu pašvaldību ieviešanas procesā izaicinoša var būt arī Saeimā debate par to kuras funkcijas būtu jānodod pirmajam līmenim un kuras otrajam līmenim, īpaši ņemot vērā, ka partiju iekšienēs var būt esošo pašvaldību pretspēki, kas varētu lēmumu pieņemšanā atstāt savu ietekmi.

Partijas “Latvijas attīstībai” jaunatnes nodaļa aicina:

  • Esošo piecu plānošanas reģionu robežās izveidot reģionāla līmeņa pašvaldības, kurām prioritāti būtu iedalāmas sabiedriskā transporta, satiksmes infrastruktūras, izglītības un veselības aprūpes uzturēšana. Savukārt, novadu un valstspilsētu līmeņa pašvaldībām prioritāri būtu jāiedala mājokļa, vides un labiekārtošanas politiku, kā arī īpašumu pārvaldību. Saeimas diskusiju laikā ir iespējams arī ieviest arī korekcijas pienākumu pārdalē.
  • Veidojot reģionālās pašvaldības būtu jālikvidē plānošanas reģionus, visas to esošās funkcijas nododot reģionālām pašvaldībām.
  • Reģionālām pašvaldībām būtu jābūt iedzīvotāju tieši ievēlētām, modeļi kuros pārstāvjus deleģē reģionu politiskajai pārvaldē deleģē no novadu un valstspilsētu pašvaldībām nevar uzskatīt par demokrātisku. Lai nodrošināt, ka reģionālo pašvaldību iedzīvotajiem ir tiešāka saikne ar šī reģiona politisko pārvaldību, būtu jārīko šīs politiskās pārvaldības vēlēšanas.

Extract the zipped package downloaded from ThemeForest to your desktop, in the extracted package you will find the docy.zip (docy_version.zip) file which is the WordPress theme.

You can install the theme in two ways:

Upload Method

1. Navigate to Appearance > Themes.

Log in to your WordPress dashboard and go to Appearance in the menu on the left of the dashboard and select Themes.

Using the WordPress dashboard to get to the themes.
Image Source

2. On the themes page, select Add New at the top of the page.

Add New button to upload a WordPress theme.
Image Source

3. After clicking on the Add New button, select the Upload Theme button.

Upload Theme button to upload your own theme on a WordPress site.
Image Source

4. Upload and install the file.

After selecting Upload Theme, click Choose File. Select the theme .zip folder you've downloaded, then click Install Now.

Choose a file to upload your theme on WordPress.
Image Source

5. Click Activate once complete.

After clicking Install, a message will appear that the theme installation was successful. Click Activate to make the theme live on your website.

Successful installation message after uploading a WordPress theme.

FTP Method

If you can not install the theme by following the above method, you can try this method.

1. Download FTP Client to your computer.

To begin this process, you will need to download an FTP Client to your computer. This is a software tool that allows you to access and add or delete files on your website server.

2. Create an FTP account through your hosting provider.

Next, you'll need to gain access to your hosting provider account through the FTP Client. Usually, you will have to set up your own FTP user account within your hosting dashboard, however, it is a different process for every hosting provider. Typically, the hosting provider gives you a username and password when you make a new account, which you'll need when creating your FTP Client account.

3. Download your theme and unzip the file.

If you don't already have your theme file downloaded to your computer, download it now. Certain companies provide more in the download folder than you need to upload your theme, so be sure to just download the .zip file. Once you've downloaded your files, you'll need to unzip and compress your file. You can do this by simply right-clicking the .zip file, then selecting Extract.

4. Upload the theme folder to WordPress to install.

Within the FTP Client, find the root of your WordPress install. Next, go into the wp-content folder, and select Themes. Upload the entire folder you unzipped here.

Choosing a theme within the FTP client.

Image Source

5. Activate the theme from your WordPress dashboard.

After uploading the theme, you have to activate it. Navigate to [direction]Appearance > Themes[/direction] page to activate the theme. You should see your new theme as an option under your downloaded themes. Select the new theme and click Activate to make the theme live on your website.

Activating a FTP theme on WordPress.